Tai-chi

středa: 10:00 do 11:00 h

cena: 100 Kč / 60 minut

platí se formou předplatného na měsíc dopředu na účet SF

lektorka Gabriela Zoubková

 

Tai-chi je druh pohybu (cvičení) vhodný pro lidi, kteří se cítí vyčerpaně. Jde o dýchání a sbírání energie z přesně daných pohybů. Je vhodné i pro seniory, jelikož pohyby nejsou rychlé ani nijak na ohebnost či fyzickou vytrvalost náročné.

Předcvičovatelé musí vědět, jak ve kterých pohybech správně dýchat, a musí znát sestavy. Sestav je celá řada.

Zkušenosti a výsledky vědeckého výzkumu ukazují, že má vynikající zdravotní účinky. Dlouhodobé cvičení uvolňuje stres a je prevencí proti mnoha nemocem. Např. snižuje hladinu tuků v krvi (hyperlipidemie), zpomaluje řídnutí kostí (osteoporóza), zlepšuje funkci srdečně-cévního systému, synchronizuje a zlepšuje mozkovou činnost.

Toto cvičení zbavuje nervozity, je efektivní v oblasti prevence a rekonvalescence kardiovaskulárních chorob. Pozitivně ovlivňuje také centrální nervový systém a jeho prostřednictvím působí na zlepšení a soulad funkcí ostatních systémů v organizmu. Hluboké přirozené dýchání stimuluje činnost orgánů umístěných v břišní dutině a při správném provádění cviků přispívá i ke zlepšení látkové výměny a zásobování organizmu krví a kyslíkem. Nelze opomenout ani příznivý vliv cvičení na kloubní a svalový systém a řadu dalších, i chronických onemocnění. Má i výrazné antistresové a antineurotizační účinky.

 

Tento kurz se koná v našem Kulturně komunitním centru. V případě zájmu kontaktujte lektorku.
© 2008 - 2024 Senior fitnes z. s. Všechna práva vyhrazena. Design by Vojtěch Blechta