Trénování paměti

Kurz bude pokračovat od září 2024.

pátek 11:30-13:00 h

cena lekce: 

lektorka: Kamila Vokrouhlíková

(více o lektorce: www.senioraktivity.cz - O mně)

 

Trénování paměti nedovolí mozku zakrnět. Proto bychom si měli najít alespoň pár minut denně, kdy paměť aktivně zapojíme.

Mozek nepřestává fascinovat vědce po celém světě. V Čechách se výzkumem paměti zabývá například Masarykova univerzita v Brně. Z výzkumů vyplývá, že paměť se chová podobně jako svaly – bez tréninku ochabuje. Dobrou zprávou je, že zdravý životní styl a mentální trénink pomůže udržovat paměť v kondici také ve vyšším věku. Vliv má i desetiminutové cvičení každý den. Zůstat aktivní je pro zachování dobré paměti i v pokročilejším věku naprosto stěžejní.

Otevíráme kurz se zkušenou lektorkou, která procvičuje mozkové funkce se zaměřením na krátkodobou i dlouhodobou paměť, smysly, koncentraci, slovní zásobu aj. V průběhu setkání se senioři dozví také mnoho užitečných rad, jak může životní styl přispět k dobrému fungování mozku, ale také se dozví, jak s pamětí pracovat, což můžou následně využít i ve svém každodenním praktickém životě.

Přihlášky posílejte na adresu: z.roidtova@seniorfitnes.cz ve tvaru: jméno, příjmení, telefon, e-mail, rok narození a bydliště (pouze město či MČ Prahy).

Kurzovné:

Úhrada předem na účet SF: 2300273587 / 2010, VS 999 (podle počtu pátků v měsíci).

Minimální počet zájemců, aby se lekce uskutečnila, je osm osob, maximální počet je třináct osob.

© 2008 - 2024 Senior fitnes z. s. Všechna práva vyhrazena. Design by Vojtěch Blechta