Cvičitelský kurz - jaro 2019

Zpráva o jarním kurzu ZdrTv

Od 10.3.2019 do 10.6.2019 proběhl Kurz Zdravotní tělesné výchovy akreditovaný MŠMT a umožňující absolventům získat živnostenský list pro činnost Instruktor zdravotní tělesné výchovy.

Kurz probíhal ve Zdravém sportu, Kurta Kondráda 17, Praha 9 a vedli jej MUDr. Miloš Matouš a fyzioterapeutka Jana Hlaďová. Během 150-ti hodinového kurzu absolventi získali teoretické znalosti z oblasti anatomie, fyziologie, pedagogiky, psychologie, výživy a zdravého životního stylu, praktické znalosti z kineziologie, kondičního tréninku seniorů, zásad optimálního zatížení pohybového a kardiovaskulárního systému a také didaktiky vedení pohybu a nácviku nových cviků a cvičebních sestav. Současně si s některými našimi dalšími lektory vyzkoušeli hodiny jógy, pilates, cvičení na židlích či cvičení v bazénu. Tyto lekce měly za úkol obohatit jejich pohled na cvičení seniorů, vyzkoušet si různé styly cvičení a zorientovat se v oboru. Prožití a vyzkoušení si různých druhů cvičení pak pomůže k nalezení vlastní cesty a stylu, kterému se budou chtít věnovat.

Celkově kurz absolvovalo 24 studentů, z nichž 20 úspěšně složilo závěrečnou zkoušku.

Někteří z absolventů již projevili zájem spolupracovat se Senior fitnes z. s. dále jako lektoři, takže předpokládáme, že v nejbližší době rozšíříme počet našich cvičebních míst o nové lokality v rámci celé České republiky.

 

 

Otevíráme kurz zdravotního tělocviku pro cvičitele

Pečujete o seniory a hledáte zajímavou práci? Chcete si rozšířit současnou kvalifikaci? Staňte se cvičitelem zdravotní tělesné výchovy pro seniory.

Co je zdravotní tělesná výchova

Zdravotní tělesná výchova slouží k aktivizaci a stabilizaci zdravotního stavu seniorů. S ohledem na věk, návyky a omezení pečuje o jejich fyzickou kondici, duševní pohodu a sociální kontakty. Vyžaduje vzdělané a trénované odborníky, kterými se můžete stát i vy.

Přihlaste se do kurzu

Nový kurz pro cvičitele zdravotní tělesné výchovy otevíráme na jaře 2019. Má akreditaci MŠMT ČR a povedou jej MUDr. Miloš Matouš a lektorka Jana Hlaďová ze zdravotnického zařízení Zdravý sport. Od účastníků se nevyžadují předběžné znalosti ani praxe.

Kurz tvoří deset 4-hodinových odpoledních a pět 20-ti hodinových víkendových seminářů. Během několika měsíců získáte všechny teoretické znalosti a praktické dovednosti potřebné k úspěšnému složení závěrečné zkoušky.

Získejte certifikát a metodickou podporu v praxi

Absolventi kurzu získají certifikát Instruktor zdravotní tělesné výchovy, který je opravňuje k provozu vlastní cvičitelské praxe. Své služby budou moci nabídnout klientům domovů důchodců, rehabilitačních ústavů, lázeňských zařízení nebo klubů seniorů.

Absolventům kurzu poskytneme rozsáhlou metodickou podporu při rozjezdu praxe a odpočet až 90 % kurzovného v případě další vzájemné spolupráce.

Přehledné informace o kurzu

 

Termíny kurzu – jaro 2019

Pátek
16:30-20:00

1.3.

8.3.

15.3.

22.3.

29.3.

5.4.

12.4.

26.4.

3.5.

10.5.

Sobota Neděle
8:00-17:30

9.3.

10.3.

 

  23.3.

24.3.

 

6.4.

7.4.

 

27.4.

28.4.

 

11.5.

12.5.

 

Platbu kurzovného můžete rozdělit na dvě splátky. V případě následné spolupráce se spolkem Senior fitnes Vám vrátíme až 90 % kurzovného (až 1500 Kč za každý rok spolupráce).

Nabídka ubytování

Pro naše mimopražské klienty nabízíme cenově zvýhodněné ubytování v Hostelu Kolbenka na adrese Kolbenova 159/5, Praha 9.

Hostel se nachází kousek od stanice metra B Kolbenova a do ulice Kurta Konráda, kde se koná kurz ZTV, je to pouze 10 minut metrem nebo 15 minut pěšky. K dispozici jsou dvoulůžkové, trojlůžkové, čtyřlůžkové nebo pětilůžkové pokoje. Ceny jsou na vyžádání.

 

Uzávěrka přihlášek je 31. ledna 2019.

Leták o kurzu ke stažení

 

Změňte profesi, zvyšte si kvalifikaci

Demografický vývoj zvyšuje význam péče o seniory a s ním i poptávku po kvalifikovaných profesionálech. Náš kurz zdravotní tělesné výchovy pro seniory Vám umožní

Přihlášky do kurzu

Ing. Gabriela Nováková
Senior fitnes z. s.
Tel.: +420 721 130 615
Email: kurzy@seniorfitnes.cz

© 2008 - 2024 Senior fitnes z. s. Všechna práva vyhrazena. Design by Vojtěch Blechta