Zdravotní cvičení v bazénu

Dobrý den! Moc ráda bych vám poděkovala za příjemné a skvěle vedené hodiny velmi šikovnou paní cvičitelkou zdravotního cvičení v bazénu Šutka. Už první hodina, které jsem se zúčastnila, a byla vedena v horní části areálu, byla fajn, ale poslední mnou navštívená hodina vedená ve spodní části areálu neměla téměř chybu. Rozhodně k tomu přispěla teplejší voda a klidnější prostředí, ve kterém bylo možno slyšet i jednotlivé pokyny paní cvičitelky a příjemná doprovodná hudba. Jedině snad to, že cvičenek a i cvičenců bylo pro velký zájem mnoho a tak trošku si navzájem při cvičení překáželi, bylo malinko na závadu. (Kdyby tak byla možnost takovéto cvičení v tomto místě a prostředí pořádat ve stejnou hodinu 2x týdně, bylo by to ideální.) Ještě jednou tedy děkuji – určitě i za všechny seniory, kteří se vašeho cvičení zúčastňují. Posílám vám mnou ulovených pár fotografií z průběhu hodiny.

Dobešová Daniela 7/2023

Moji klienti z Homolky mi vždy říkali, že to bylo pěkné (jmenovitě: pí Němcová s kamarádkou, pí Pavla Bartáková a její kamarádky). Konkrétně moje cvičení pomáhá zpevňovat svaly, což napomáhá při páteřních bolestech; zlepšuje se hybnost kloubů. Výhodou je, že se používá rytmická hudba, která lidi nutí cvičit v rytmu, a přitom zapomenou na zdravotní problémy.

Za klienty Ing. Zuzana Rybáčková, seniorka, cvičitelka aquagymu Senior fitnes 7/2023

V roce 2019 jsem si zlomila ruku. Po rehabilitaci v roce 2020 jsem zkusila též zdravotní cvičení v bazénu v Praze 8 – Šutka u cvičitelky, paní Ing. Karoliny Fomenkové. Chodila jsem pravidelně 2x týdně (á 60 min.). Cvičení mě pomohlo od bolesti ramene a též ruky – mohla jsem ruce zvednout do vzpažení. Všeobecně mi cvičení pomáhá na celé tělo; krásně se uvolní svaly a klouby. Díky cvičení ve vodě se udržuji v dobré fyzické a psychické kondici a chodím stále a baví mě to. Navíc jsem tam v kontaktu s lidmi podobného věku.

Jana Jindrová, 70 let 7/2023

Cvičení v bazénu Šutka s Ing. Karolínou Fomenkovou je moje další hojně navštěvovaná aktivita. Neodmyslitelnou součástí je reprodukovaná – převážně česká populární hudba – písničky z 60. a 70. let minulého století, jejichž slova si stále dobře pamatujeme, a tak si občas při cvičení i zazpíváme. Cvičení je dynamické, do rytmu písniček, lehce aerobní, posilující a protahovací. Ve vodě lze poskakovat, aniž by tím trpěly klouby, ve vodě nejsou vidět naše vzdouvající se faldy a převisy. Voda nadlehčuje i naši mysl, ze cvičení odcházíme příjemně naladění a uvolnění, často ještě posedíme u kávy a poklábosíme.

Jana Brožová, Praha 8, seniorka 7/2023

Dobrý den, cvičit chodím proto, protože už nechodím do zaměstnání a z toho důvodu nemám každodenní pohyb; musím se hýbat alespoň tímto způsobem. Cvičím pouze v bazénu, protože mám některá zdravotní omezení. A na co mi cvičení v bazénu pomáhá? Rozhodně na potíže s páteří, jak krční (výrůstky), tak bederní (ploténky) a zejména pak na pohyb kolenních a kyčelních kloubů. Při artróze III. stupně to už opravdu není při chůzi či jiném pohybu žádná hitparáda. Chodím cvičit do bazénu již pátý rok a nemohu si to vynachválit. Ráda bych, aby mi to vydrželo co nejdéle a hlavně, aby to s námi také vydržela naše skvělá cvičitelka, paní Borčevská.

Helena Szabová, 69,5 let 7/2023

Po dosažení důchodového věku jsem začala pravidelně navštěvovat cvičení v tělocvičně. Tato aktivita mě udržovala v dobré psychické i fyzické kondici a rovněž to pro mě představovalo i vhodné vyplnění volného času. Od roku 2022 jsem zůstala pouze u cvičení v bazénu, a to i z důvodu výměny kyčelního kloubu, což je k mým možnostem a vyššímu věku přiměřenější a udržuje mě to i nadále v dobré kondici. Mohu jedině doporučit.

Květa Krausová 9/2023

Cvičit do bazénu chodím ráda, teď ve stáří hlavně pro udržení kondice fyzické (ochabující), ale zároveň pro neopominutelný vliv cvičení na stav duševní. V neposlední řadě jde též o společné trávení času v aktivním kolektivu. Cvičení v bazénu mi velmi prospívá, posiluje svaly páteře, zmírňuje moji artrotickou zatuhlost kloubů a zlepšuje pohyblivost kolen. Některé cviky bych "na suchu" vůbec neudělala, zatímco ve vodě je zvládnu bezbolestně. Prostě voda léčí!

Alena Regalová 9/2023

Do bazénu na cvičení chodím už několik let, protože mi to dělá dobře, je to částečně i taková vodní masáž, ale nesmí být moc chladná voda. Cvičím hlavně proto, abych byla co nejdéle soběstačná. Zanedbatelný není ani osobní kontakt s jinými cvičenkami mého věku. Myslím, že cvičení nám všem přináší radost i užitek, a že se díky němu též lépe vyrovnáváme se strastmi vyššího věku. K zahození není ani pocit, že ještě nepatříme do starého železa, a že je stále na co se těšit.

Marta Krejčová 9/2023

Na cvičení do bazénu Šutka v Praze 8 chodím již několik let. Cvičení je výborné, procvičíme celé tělo. I když na suchu už je cvičení obtížné, ve vodě lze cviky dobře zvládnout – jako v mém případě s problémy s páteří, klouby a koleny s endoprotézou. Cvičitelka Karolína Fomenková, velmi milá a příjemná, má cvičení perfektně zvládnuté i sladěné s hudbou. Ze cvičení odcházím nejen procvičená a v lepší kondici, ale i duševně odpočatá a v dobré náladě.

Irena Vonková, 73 let 10/2023

Po operačním zákroku jsem nemohla vstoupit do vany, ani se pořádně sehnout. Zdravotní cvičení ve vodě mi obecně pomohlo „se rozpohybovat“. Starším lidem se ve vodě lépe cvičí, protože jsou v ní tzv. odlehčení a díky tomu zvládnou i cviky, které by pro ně byly v jiném prostředí těžko proveditelné. Zároveň jsem ve sportovním kolektivu lidí podobného věku. Bazén Šutka s cvičitelkou Karolínou Fomenkovou mohu jen doporučit.

Hybšová, 77 let 10/2023

Cvičení ve vodě nám obecně pomáhá na klouby, kyčle, kolena a páteř. Do bazénu Šutka dojíždíme z Klecan a cvičení se nám moc líbí.

Manželé Novákovi – 69 let, 71 let 10/2023

Chtěla bych poděkovat všem, kteří se podílejí na pořádání aquaerobicu na Šutce. Chodím též do Sportcentra YMCA, kde jsem zažila spoustu cvičitelek, ale jen málokteré měly tak dobré cvičení, jako je to Vaše na Šutce. Vaše cvičitelka nám pouští hity ze 60. a 70. let. Jde vesměs o melodické písničky z našeho mládí, v jejichž rytmu se velmi dobře cvičí. Není výjimkou, že spousta cvičenek si při cvičení i prozpěvuje. Většina cvičitelek jinde používá hudbu, která tvoří pouze kulisu, a s níž se těžko kloubí pohyby při aquaerobicu. Na Vašem cvičení vše do sebe zapadá – pohyb i hudba. Vidím zde dámy, které u bazénu odloží berle a vesele cvičí. Věřte, že nám každý týden přinášíte mnoho radosti, a za to moc děkujeme.

Lenka Matiášková 10/2023

Již několik let navštěvuji cvičení v bazénu Šutka, které pořádá Senior fitnes. Naší cvičitelkou je po celou dobu paní Karolína Fomenková, které si velice vážím. Její cvičení je propojené s úžasnou hudbou a propracované tak, aby všichni cvičenci předváděné cviky zvládli. V našem již pokročilejším věku je cvičení důležité, neboť pohyb nás udržuje co nejdéle v kondici. Chtěla bych touto cestou paní Karolíně upřímně poděkovat za její obětavost a vstřícnost. Po každém jejím cvičení se cítím spokojená a šťastná.

Eva Matoušková, ročník 1949 11/2023

Začínal jsem cvičit s Karolínou před mnoha lety v bazénu na Strahově. Jelikož jsem byl nadšen jejím cvičením, přesunul jsem se za ní na Šutku, kde nadále cvičím ve vodě každé úterý a čtvrtek. Cvičil jsem aquaaerobic i s jinými cvičiteli na Strahově, Podolí, Olšance, ale žádná rutina se nevyrovná cvičení s Karolínou. Máme ji velmi rádi, její sestava je fantastická, hudba vhodně doprovází její cvičení a její pokyny. Když jsem se ptal svého doktora před lety, jestli toto cvičení je vhodné pro moje bolavá záda, doporučil cvičení jako velmi vhodné – a za těch mnoho let se mi záda velmi zlepšila, bolesti se zmírnily a zádové svaly posílily. Vše díky skvělému cvičení s Karolínou!

Petr J. Hyan, 65 let 11/2023

Cvičení ve vodě je naprosto skvělé, osvěžující, rytmické a dobře strukturované, prostě super. Pomáhá mi na oboustrannou totální endoprotézu kyčelního kloubu. Zkoušela jsem několik bazénů, nenašla jsem lepší, ani podobný. Lví podíl na tom má naše skvělá cvičitelka, která je vždy dobře naladěná, vlídná a perfektně připravená.

pí. Kočková, věk 70+ 11/2023

Dovolil jsem si napsat básničku ke cvičení ve vodě. Cvičení mi pomáhá na klouby (rozhýbání) a taky, že přijdeme se ženou mezi fajn lidi podobného věku.

Jaroslav Prejza, ročník 1943 11/2023

© 2008 - 2024 Senior fitnes z. s. Všechna práva vyhrazena. Design by Vojtěch Blechta