Mezinárodní sportovní hry seniorů

V. MEZINÁRODNÍ SPORTOVNÍ HRY SENIORŮ – 13.-15.7.2022

 

Po přestávce vynucené covidovou epidemií se letos v červenci opět uskuteční Mezinárodní sportovní hry seniorů, tentokrát v Mostě.

V současné době je v plném proudu příprava na tyto hry. Zástupci SF trénují pravidelně každou středu od 10:00 do 12:30 hod. na Dětském ostrově v Praze. Soutěžit se bude v deseti disciplínách:

Každé soutěžní družstvo bude mít šest členů (tři muže a tři ženy) a jednoho vedoucího.

Držíme palce našim reprezentantům a těšíme se na zprávy ze soutěžního klání.

 

 

IV. MEZINÁRODNÍ SPORTOVNÍ HRY SENIORŮ – 17.-19.7.2019 České Budějovice

 

IV. Mezinárodní sportovní hry seniorů byly zahájeny dne 17.7.2019 v kouzelném prostředí města Českých Budějovic za účasti hejtmanky jihočeského kraje Ivany Stráské, ministryně práce a sociálních věcí ČR Jany Maláčové, předsedy Rady seniorů pana RSDr. Zdeňka Pernese a dalších. Organizátorům se podařilo zajistit jiskřivou atmosféru vzájemného porozumění a férových soubojů. Tým nadšených a nestranných rozhodčích motivoval sportovce k neskutečným výkonům.

Sportovních her se zúčastnilo celkem 21 osmičlenných družstev, která reprezentovala české kraje, Prahu a Maďarsko, Slovensko a Polsko. Věková hranice byla stanovena od 60 let výše. Soutěžilo se v 10 disciplínách: běh na 30 metrů s míčkem na raketě, běh s kolečkem zatíženým břemenem, hod na dálku, běh na 60 metrů, hod míčem na koš, hod šipkami do terče, bollo ball, střelba na malou branku, hod míčkem na cíl a hod kroužky na jehlan. Prahu reprezentoval tým Senior fitnes. z.s.

Hlavním cílem organizování her je propagace sportovních aktivit vhodných pro starší generaci k posílení zdravého životního stylu. Zároveň se jedná i o důležitou společenskou událost, kde dochází k navazování přátelských vztahů.

Den po závodech se uskutečnila exkurze s výletem na známá jihočeská průmyslová a kulturní centra tj. elektrárnu Temelín a Státní zámek Hluboká nad Vltavou. Obě místa zanechala v účastnících nezapomenutelný dojem.

Slavnostní ukončení proběhlo dne 18.7. za účasti premiéra Andreje Babiše, ministra životního prostředí Mgr. Richarda Brabce a dalších. Pan RSDr. Zdeněk Pernes poděkoval všem přítomným sportovcům za jejich účast a pozval je na příští hry, které se budou konat příští rok v Ústí nad Labem. Všichni senioři byli s organizací a celým průběhem her v Českých Budějovicích spokojeni.

Mezinárodní seniorské sportovní hry zorganizovala Krajská rada seniorů Jihočeského kraje a Jihočeská krajská organizace České unie sportu. Finančně se na nich podílely Jihočeský kraj a město České Budějovice. Vstup byl zdarma. 

 

 

III. MEZINÁRODNÍ SPORTOVNÍ HRY SENIORŮ – 17.-19.7.2018 Olomouc

 

 

II. MEZINÁRODNÍ SPORTOVNÍ HRY SENIORŮ – 10.-13.7.2017 Plzeň

 

 

I. MEZINÁRODNÍ SPORTOVNÍ HRY SENIORŮ – 2017 Praha

 

© 2008 - 2022 Senior fitnes z. s. Všechna práva vyhrazena. Design by Vojtěch Blechta