Online semináře pro naše lektory

Spolek Senior fitnes z. s. dbá na pravidelné vzdělávání svých lektorů

 

HYPERVENTILAČNÍ DECH - 23.3.2021

Cvičitelům, kteří absolvovali první přednášku o metodě Wima Hofa (a jejichž zdravotní stav to dovoluje), bylo nabídnuto naučit se techniku hyperventilačního dechu, kterou autor metody WH využívá k vyvolání krátkodobého pozitivní stresu v organismu (podobně jako je tomu při otužování - při využití chladu). Krátkodobý stres zvyšuje celkovou odolnost organismu (posiluje náš imunitní systém).

Zájemce provedl nácvikem tohoto dechu opět Jakub Chomát. Všechni účastníci se shodli, že to pro ně byl velmi zajímavý a intenzivní zážitek.

Tímto naše spolupráce s Jakubem Chomátem rozhodně nekončí. Až se budeme moci potkávat, nabídneme seminář o metodě Wima Hofa široké veřejnosti v rámci naší Akademie SEN FIT.

 

METODA INFINITY - 20.3.2021

V sobotu 20. března byl na programu on-line seminář Úvod do metody INFINITY. Tuto metodu představila sama autorka MUDr. Michaela Tomanová. 

Metoda nese název podle ležaté osmičky (znaku nekonečna, anglicky INFINITY) a ležatá osmička je také základem většiny cviků. Jedná se o opisování tohoto tvaru pomocí našeho těla v různých rovinách - příčné, čelní a předozadní.

Cviky provádíme ve třech variantách pohybu:

1) v makropohybu - běžném, jak ho známe,

2) v mikropohybu - pohyb v milimetrech

3) pohyb v představě - klient si cvik pouze představuje.

Po představení metody navážeme, až to situace dovolí, praktickým seminářem, kde si metodu osvojíme a vyzkoušíme na svých vlastních tělech.

 

METODA WIMA HOFA - 17.3.2021

Ve středu 17. března proběhla první online dvouhodinová přednáška pro cvičitele s lektorem Jakubem Chomátem.

Téma bylo pro mnoho účastníků zcela nové – „Utužování organismu a podpora imunitního systému podle metody Wima Hofa“.

Utužování není jen otužování, byť s tímto postupem úzce souvisí. Podstatné jsou však pojmy laskavost a postupnost. I nejzarytější odpůrci chladu a studené vody akceptovali, že takto pozvolna lze dosáhnout i výrazných úspěchů.

Metoda se však neopírá pouze o tělesné přivykání si nižším teplotám, ale o práci s dechem a vlastní myslí. (Uklidnění – chlad není nepřítel).

Senior fitnes z.s. předpokládá, že až nám všem situace umožní vrátit se aspoň ke cvičení venku, budou naši cvičitelé schopni tuto metodu aplikovat i pro případné zájemce z řad cvičenců.

 

© 2008 - 2024 Senior fitnes z. s. Všechna práva vyhrazena. Design by Vojtěch Blechta