Mezinárodní sportovní hry seniorů

VII. MEZINÁRODNÍ SPORTOVNÍ HRY SENIORŮ – 11.-13.7.2024

Letošních her v Liberci se zúčastnilo celkem 10 družstev z Česka i ze zahraničí. Po úvodním přivítání na hřišti v areálu Technické univerzity a složením slibu se družstva odebrala k jednotlivým disciplínám. Společné zápolení nepřekazil ani mírný déšť. Všichni hráči byli v dobré náladě a při večerním vyhlášení vítězů se dobře bavili. 

Zvítězil a putovní pohár si převzal Ústecký kraj. Na druhém místě skončilo Slovensko a na třetím Plzeňský kraj.

Na Liberec budeme moc rádi vzpomínat.

Pavla Bartáková

 

 

VII. Mezinárodní sportovní hry seniorů se blíží. Uskuteční se 11.-13.7.2024 tentokrát v Liberci. Družstvo Prahy (složené ze zástupců spolku Senior fitnes) již pilně trénuje, a to každou středu od 9:30 do 11 hod. na Střeleckém ostrově v Praze 5.

 

 

VI. MEZINÁRODNÍ SPORTOVNÍ HRY SENIORŮ – 12.-14.7.2023

 

VI. Mezinárodní sportovní hry seniorů se tento rok konaly v Ostravě v areálu VŠB Technické univerzity. Nastoupené sportovce přivítal předseda Krajské rady seniorů Moravskoslezského kraje Pavel Gluc, hlavní rozhodčí Karel Moškoř a další činitelé.

Tento rok byla s ohledem na deštivé počasí poprvé uplatněna „mokrá varianta“, tj. přestěhování se do tělocvičny a zúžení programu z deseti disciplín sedm.

Družstvo PRAHA, reprezentované zástupci Senior fitnes z. s. (SF), soutěžilo ve složení: Dana Dolejší, Dana Beňová, Jiřina Ženíšková, Jiří Jelínek, Mirek Pavlíček, Vladimír Papoušek a vedoucí Pavla Bartáková.

1. místo s putovním pohárem vyhrála OCC SENIORS OSTRAVA

2. místo – MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ

3. místo – KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ

V jednotlivých disciplínách vybojovalo družstvo hlavního města Prahy 1. místo v lukostřelbě a tímto jim patří velká gratulace!

Také jsme za SF převzali diplom pro pana Jana Šimla za 2. místo v soutěži "Pět tisíc kroků pro zdraví".

Atmosféra byla jako vždy velmi přátelská a veselá. Všichni jsme si hry moc užili.

Pavla Bartáková

 

Další podrobnosti a fotogalerii z akce najdete také zde.

 

Další ročník seniorských her proběhne tentokrát v Ostravě. Zástupci SF, kteří pravidelně reprezentují Prahu, se již připravují.

 

V. MEZINÁRODNÍ SPORTOVNÍ HRY SENIORŮ – 13.-15.7.2022

 

Po přestávce vynucené covidovou epidemií se letos v červenci opět uskutečnily Mezinárodní sportovní hry seniorů, tentokrát v Mostě. Prostory poskytla Střední škola technická i se sportovním areálem v těsné blízkosti.

SH byly zahájeny přivítáním soutěžících a proslovy, v čele s primátorem Mostu Janem Paparegou.

Každé soutěžní družstvo mělo šest členů (tři muže a tři ženy) a jednoho vedoucího. Nálada všech družstev byla uvolněná a radostná. Všichni se vzájemně povzbuzovali v soutěžení.

Soutěžilo se celkem v deseti disciplínách:

Kraj Praha reprezentovalo družstvo Senior fitnes z. s. ve složení: Dana Dolejší, Jiřina Ženíšková, Dana Beňová, Vladimír Papoušek, Jiří Jelínek, Václav Waltr a vedoucí Pavla Bartáková.

1. místo obsadila Ostrava-město a získala i putovní pohár.

2. a 3. místo získalo družstvo Libereckého a Jihočeského kraje.

Po vyhlášení vítězů následovalo rozloučení a volná zábava.

Na celé organizaci a průběhu her se podílelo vedení Rady seniorů ČR, organizátoři SH 2022 Most a též i Senior fitnes z. s. Praha.

Všem soutěžícím se v Mostě líbilo, byli spokojeni s celým průběhem her a již se těší na příští hry v roce 2023.

Pavla Bartáková

 

 

Zástupci SF od jara pilně trénují na V. Mezinárodní sportovní hry seniorů ČR pravidelně každou středu od 10:00 do 12:30 hod. na Dětském ostrově v Praze - viz fotografie v galerii.

Držíme palce našim reprezentantům a těšíme se na zprávy ze soutěžního klání.

 

 

IV. MEZINÁRODNÍ SPORTOVNÍ HRY SENIORŮ – 17.-19.7.2019 České Budějovice

 

IV. Mezinárodní sportovní hry seniorů byly zahájeny dne 17.7.2019 v kouzelném prostředí města Českých Budějovic za účasti hejtmanky jihočeského kraje Ivany Stráské, ministryně práce a sociálních věcí ČR Jany Maláčové, předsedy Rady seniorů pana RSDr. Zdeňka Pernese a dalších. Organizátorům se podařilo zajistit jiskřivou atmosféru vzájemného porozumění a férových soubojů. Tým nadšených a nestranných rozhodčích motivoval sportovce k neskutečným výkonům.

Sportovních her se zúčastnilo celkem 21 osmičlenných družstev, která reprezentovala české kraje, Prahu a Maďarsko, Slovensko a Polsko. Věková hranice byla stanovena od 60 let výše. Soutěžilo se v 10 disciplínách: běh na 30 metrů s míčkem na raketě, běh s kolečkem zatíženým břemenem, hod na dálku, běh na 60 metrů, hod míčem na koš, hod šipkami do terče, bollo ball, střelba na malou branku, hod míčkem na cíl a hod kroužky na jehlan. Prahu reprezentoval tým Senior fitnes. z.s.

Hlavním cílem organizování her je propagace sportovních aktivit vhodných pro starší generaci k posílení zdravého životního stylu. Zároveň se jedná i o důležitou společenskou událost, kde dochází k navazování přátelských vztahů.

Den po závodech se uskutečnila exkurze s výletem na známá jihočeská průmyslová a kulturní centra tj. elektrárnu Temelín a Státní zámek Hluboká nad Vltavou. Obě místa zanechala v účastnících nezapomenutelný dojem.

Slavnostní ukončení proběhlo dne 18.7. za účasti premiéra Andreje Babiše, ministra životního prostředí Mgr. Richarda Brabce a dalších. Pan RSDr. Zdeněk Pernes poděkoval všem přítomným sportovcům za jejich účast a pozval je na příští hry, které se budou konat příští rok v Ústí nad Labem. Všichni senioři byli s organizací a celým průběhem her v Českých Budějovicích spokojeni.

Mezinárodní seniorské sportovní hry zorganizovala Krajská rada seniorů Jihočeského kraje a Jihočeská krajská organizace České unie sportu. Finančně se na nich podílely Jihočeský kraj a město České Budějovice. Vstup byl zdarma. 

 

 

III. MEZINÁRODNÍ SPORTOVNÍ HRY SENIORŮ – 17.-19.7.2018 Olomouc

 

 

II. MEZINÁRODNÍ SPORTOVNÍ HRY SENIORŮ – 10.-13.7.2017 Plzeň

 

 

I. MEZINÁRODNÍ SPORTOVNÍ HRY SENIORŮ – 2017 Praha

 

© 2008 - 2024 Senior fitnes z. s. Všechna práva vyhrazena. Design by Vojtěch Blechta