Bridž

pokročilí: úterý 10:00-12:00 h

cena lekce: 50 Kč / 120 minut

lektorka: PhDr. Milena Lančová

O prázdninách podle zájmu / po dohodě s lektorkou. Nový kurz od 7. září 2021.

 

Ne každý, kdo tento pojem slyšel, má zcela jasnou představu o tom, co vlastně obnáší.

Většina laiků si jej spojuje s pojmem „karban“, neboť se skutečně jedná o karetní hru. Věřte však, že se určitě nejednalo o bridž, pokud se u vás v rodině traduje nešťastná historka o tom, …“kterak váš dědeček prohrál grunt v kartách“….

Stejně tak se při bridži málokdy vraždí, byť geniální Poirot přišel na to, že systém hry by tomu mohl tak trošku napomáhat a přitom zajistit alibi. (V určité době je jeden hráč mimo hru).

Není to ani hra znuděné paní továrníkové se stejně znuděnou paní lékárníkovou.

O čem to je

Je to logická společenská hra, která spojuje celý svět. Téměř kdekoliv kam přijedete (vyjma snad Antarktidu a některých domorodých kmenů) si můžete zahrát bridž i bez znalosti jazyka.

V našem klubu nespojujeme celý svět, ale určitě spojujeme účastníky, kteří navazují nová přátelství, scházejí se i mimo klub a jen tak se těší ze hry.

Naším cílem není sestavení zbrusu nového týmu pro nadcházející mistrovství Evropy, ale jen vytvoření pohody, trénování paměti, pozornosti a koncentrace a prožití příjemných společných chvil.

Fotografie

 

Tento kurz se koná v našem Kulturně komunitním centru. Chcete-li se ho zúčastnit, zavolejte nám na recepci, případně se u nás rovnou stavte!
© 2008 - 2022 Senior fitnes z. s. Všechna práva vyhrazena. Design by Vojtěch Blechta