S Honzou Šimlem

Pozvánky na vycházky

23.11.2020 - v této chvíli už je kapacita účastníků na obě vycházky vyčerpána :(

Přátelé turistiky,

reaguji na zmírnění omezujících podmínek shromažďování a nabízím,  abychom se společně, i když v omezeném počtu, prošli v přírodě. Ani za této situace není provozování společných aktivit jednoduché. Je třeba respektovat maximální počet členů skupiny - šest osob a roušky. Proto vás žádám, kdo máte zájem se vycházek účastnit, přihlaste se co nejdříve na moji mailovou adresu. Budu přijímat přihlášky do maximálního počtu dvanácti osob – bude-li třeba, vytvoříme dvě šestičlenné skupiny.

Navrhuji dvě vycházky – jednu nenáročnou procházkovou a druhou turisticky náročnější:

1. Vycházka pražskou zelení – z Motola na Břevnov

Málo známé stráně, protkané pěšinkami, se nabízí k příjemné odpolední procházce. Délka vycházky cca 4 km.             

KDY: středa 25.11.2020

SRAZ : U motolského krematoria ve 13 h

TRASA naší vycházky povede lesním terénem s několika málo známými vyhlídkami na Prahu. Zakončíme ji na Bělohorské ulici v Břevnově.

2. Povltavskou stezkou

Pravidelnou jarní procházku nám zmařil vir a tak to můžeme trochu napravit teď. I na podzim je zde krásně – romantika skal nad řekou se nikdy neokouká. Trasa je dlouhá jen 8 km. Vzhledem k náročnějšímu terénu však není vhodná pro méně zdatné turisty a osoby trpící strachem z výšek.

KDY: čtvrtek 26.11.2020

SRAZ : Smíchovské nádraží - zastávka autobusu č.390 po 9. hodině, autobus odjíždí v 9:25 h !!!

VÝSTUPNÍ STANICE: Třebenice

TRASA: pěšiny a cesty na svahu podél Vltavy s romantickými výhledy na skály a divokou přírodu podél toku řeky. Terén je členitý, proto doporučuji hůlky. Cílem budou Štěchovice, odkud je spojení autobusy zpět na Smíchovské nádraží. Délka 8 km.

Mnozí asi trasu znáte ale věřte, že pokaždé je k vidění něco nového a procházka v takovém krásném prostředí vždy potěší.

pro přihlášené - DEN PŘED VYCHÁZKOU (VEČER) SE PODÍVEJTE DO SVÉ MAILOVÉ POŠTY, ZDA SE VÝLET Z NĚJAKÝCH MIMOŘÁDNÝCH DŮVODŮ NERUŠÍ.

Těším se na vás a zdravím.

Honza Šiml

 

15. listopadu 2020

Všechny vás zdravím,

děkuji za zprávičky a fotky z vycházek, které od vás dostávám. Je to moc dobře, že ve strachu z viru nesedíte "zavření" doma. Choďte na vycházky do přírody, co to jen jde - nejlépe ve dvojicích. Na začátku roku jsem vám sliboval opakované vycházky do Královské obory - zima - jaro - léto - podzim. Uskutečnila se jen jedna - zimní. Sešlo se nás tehdy dvaašedesát - rekordní účast!!  Konání těchto čtvrtletních vycházek překazila pandemie - bohužel. Věřím, že jste toto krásné místo navštívili na jaře i v létě sami. Pokud ne, tak stihnete alespoň podzimní období.

Já jsem se do Stromovky v tomto čase vypravil a věřte, stojí to za návštěvu. Podobně jako mnozí z vás vyrážím do přírody v Praze a okolí. Děkuji vám za inspirace k vycházkám, využívám je. Posílám několik fotek z okolí Břevnova, Řeporyjí, Běchovic, Smíchova ze žižkovké Třešňovky a Královské obory. Snad se brzo situace uvolní a vyrazíme do přírody společně.

Honza

 

1. listopadu 2020

Přátelé,

všechny vás moc zdravím a nic potěšujícího vám nesdělím. Všichni zajisté víte, že cvičení, ani společné vycházky, se nemohou konat a to ani po druhém listopadu. Kdy dojde k uvolnění, abychom mohli cvičit a chodit společně do přírody, třeba v omezeném počtu, nám dnes nikdo neřekne. Malá naděje se rýsuje koncem listopadu.

Na podzimní období jsem měl naplánováno několik pěkných vycházek – užít si přírody ukládající se k spánku a pobrouzdat se spadaným listím. Bohužel! Povedlo se uskutečnit pouze jednu vycházku, a to už v době, kdy bylo dovoleno pořádat vnější akce v omezeném počtu deseti osob. Od 15.10. mohou společně pouze dvě osoby! Pokud však k současné situaci přistoupíte optimisticky, tak zjistíte, že máte víc časoprostoru na věci, které jste odkládali a že vám teď nic nebrání ani v tom, abyste si denně pořádně zacvičili, abyste vyšli sami (nebo ve dvojicích) na vycházku do barvou hýřící přírody, nadýchali se čerstvého vzduchu a posílili svůj imunitní systém. Já osobně věřím, že je to nejlepší způsob, jak se virové nákaze bránit. Ještě doporučení ohledně cvičení - pokud nemáte svoje zažité sestavy cvičení, nebo se chcete inspirovat a zacvičit si s cvičiteli Senior fitnes, hledejte inspiraci zde

Přeji vám hodně zdraví a žiji v naději, že se brzo sejdeme. Buď v tělocvičně, nebo na vycházce.  

Honza

V galerii je pár fotek z mé vycházky 30.10.2020.

 

13. května 2020

Přátelé,

zdá se, že koronavirová přestávka končí a naše běžné aktivity, cvičení a vycházky, mohou nerušeně pokračovat. Cvičení ve Střešovicích jsme zahájili v pondělí při účasti deseti osob. S dodržováním předepsaných hygienických opatření nebyly problémy. Čtvrteční cvičení ve Střešovicích je od 14:00 hod. Vstup do tělocvičny komunitního centra Barrandov máme též povolen. Cvičení zahajujeme 14.5. v 9:00 hod. Barrandovští, ještě jednou váz žádám, abyste mimořádně přišli všichni na první lekci - tj. na 9.hodinu. Seznámíme se s podmínkami a podle počtu zájemců se dohodneme na rozdělení na skupiny. Díky za pochopení.

Vycházky

Současné počasí je poněkud nestálé, a tak jsem se rozhodl počkat do příštího týdne. Rád bych naše výšlapy zahájil tradiční, velice romantickou, vycházkou - Posázavskou stezkou. Abych popisoval trasu, její přednosti a krásu, je asi zbytečné. Myslím, že mezi vámi turisty není nikdo, kdo si ji alespoň jednou neprošel. Pokud si ji chcete předem připomenout, mrkněte na stránky Senior fitnes - Vycházky s Honzou v roce 2019, kde najdete popis a pár fotografií. Trasa je za deštivého počasí náročná, proto s definitivní pozvánkou ještě čekám. Rád bych ji realizoval ve středu 20.5.2020. Přesné pokyny zašlu obvyklou formou pozvánky.

Zdravím vás a těším se na cvičení i na procházky v přírodě.

Honza

 

5. května 2020

Vaše reakce na žádost o podporu a štědrost, jakou jste projevili, je úžasná. Díky!

Také děkuji za vaše vycházkové zprávy a fotky. Svým vycházkám jsem se v posledních dnech moc nevěnoval, neboť jsem jednal o možnosti obnovení cvičení v KC Barrandov a Tatranu Střešovice. Snad to půjde od 1. června. Cvičení bude možné jenom při dodržení podmínek, které teprve stanoví a na kterých budou trvat. Doufám, že budou přijatelné – splnitelné. Slíbili mně, že dostanu informace v dostatečném předstihu, abych vám je mohl včas předat.

Ani dnes se té jarní kráse slovem věnovat nebudu. Posílám jen malý fotoprůřez ("pelmel") z toho co jsem kolem sebe viděl na vycházkách v dosahu Prahy.

Ahoj Honza

 

26. dubna 2020

Všechny zdravím,

moje zpráva z minulého týdne nebyla tentokrát o vycházkách. Musel jsem reagovat na poměrně nečekanou informaci o možnosti zahájit opět zdravotní cvičení. Rozeslal jsem ji všem, kteří navštěvují moje hodiny, s prosbou, aby se každý osobně vyjádřil k navrhovaným termínům – nejpozději do 30.4.2020. Zatím jsem obdržel odpověď od třetiny oslovených. Prosím, nezapomeňte na to !!!!

K vycházkám: moje plány vycházek za jarní květenou „zlikvidoval vir“. První vycházka měla být na úbočí Medníku za endemickým kandíkem, druhá směřovala do háje v Dobříni u Roudnice za rozkvetlými sněženkami a třetí do lesů v oblasti Karlštejna a Svatého Jana pod Skalou, kde rozkvétají modré koberce podléšek. Myslel jsem i na polabské lesy plné medvědího česneku. Všechnu tuhle jarní krásu jsem s vámi bohužel nemohl sdílet. Snad nám to bude dopřáno příští jaro.

Co připravuji, co „nosím v hlavě“: po zimní vycházce do Královské obory měla následovat vycházka jarní. Ani tu už společně nestihneme. Vím, že někteří jste si návštěvu jarní Stromovky užili v rámci našich vycházek na dálku. Společně se zde projdeme některé úterní odpoledne v červnu – snad. Dvě z pravidelných vycházek, téměř povinných, Posázavskou a Povltavskou stezku určitě podnikneme. Krásná příroda nás čeká v oblasti Jevan (lesy, jezera-paráda). Rád bych uskutečnil i menší, odpolední, nenáročnou, vycházku do okolí Prahy (lesy a rybníky v okolí Řep). Do pražských vycházek bych rád zařadil i Modřanskou rokli a výšlapy do okolí Zbraslavi. Určitě během roku vyjedeme i někam dál od Prahy.

Věřím, že podmínky pro realizaci společných vycházek se ještě více rozvolní a nebude třeba významně omezovat počet účastníků. Omezení počtu osob, maximálně na deset, které je v současné době platné je nevyhovující. Pro tuto činnost je to příliš svazující a tak raději ještě pár dnů počkám. Za odpovídající rozvolnění považuji možnost účasti patnácti až dvaceti osob s podmínkou dodržení běžných hygienických opatření. Jak jen to bude reálné, tak dám vědět a vyrazíme.

Jako obvykle přikládám pár fotek z mých denních vycházek. Stromy se ozdobují květy a oblékají do zeleného šatu. Mnohé zážitky nelze nafotit. V tůňkách kuňkají naplno žáby, v lese prozpěvují ptáci a povzbuzení do kroku mi vyklepává datel. Užívejte si také krás jarní přírody a mějte se fajn.

Zdravím vás a těším se na vás

Honza

 

14. dubna 2020

Všechny vás moc zdravím.

Máme za sebou čtvrtý týden vycházek a cvičení na dálku. Za uplynulých sedm dní jsem od vás obdržel mnoho informací (41) o vašich aktivitách. Informace jsou především bohaté na zážitky z vycházek, prodchnuté prožitky z jarní přírody. Nejčastěji vedou vaše cesty do přírody v těsné blízkosti Prahy - Krčský a Milíčovský les, Hostivařská přehrada, okolí Botiče, Šárka, Hvězda, Chuchelský háj, Barrandovské stráně nad Prokopským údolím, Prokopské a Dalejské údolí, Červený vrch, Jenerálka, Džbán, Hvězda, Stromovka a Petřín. Někteří již nasedli na kola a brázdili cyklostezky v okolí Prahy a v okolí chat, na které se uchýlili na dobu pandemie. V záplavě informací o pohybových aktivitách nechyběla ani informace o jízdě na bruslích.

Dostal jsem mnoho zpráviček o krásných zážitcích, které vás na vycházkách potkávají. Především to je zázrak jarní přírody – obdivujete „přemnožení“ fialek (je jich letos opravdu všude požehnaně), jejich mutace (bílé, růžové), květy modřenců, barvínku a pestrou škálu zahradních květů. Píšete mi o tom, jak vás na vycházkách doprovází zpěv ptáků a jak si užíváte krásné východy a západy slunce. Jasná obloha minulých nocí nabídla pohled na Měsíc v úplňku v době jeho největšího přiblížení k Zemi. I o tom se zmiňujete. Všímáte si různých pamětihodností  ve vašem okolí. Všechno je pro mne inspirace k vycházkám a poznávání. Taková časná vycházka starou Prahou, o které mi jedna z vás psala, je za dané situace určitě úžasná. Dověděl jsem se i o dalších vašich aktivitách. Mnozí pomáháte šít roušky, zušlechťujete zahrádku, čtete a samozřejmě zařazujete do svého programu i cvičení.

Já jsem prožil týden ve zdraví a ve svém denním rytmu, který jsem již minule popsal. Za zážitek týdne považuji dvě návštěvy Třešňovky na Žižkově. Fotografie z první návštěvy a výzvu k návštěvě jsem vám již poslal. Dnes přikládám ještě dvě fotky z druhé návštěvy, kdy opravdu vše kvetlo „naplno“. V příloze je ještě několik vašich fotografií – „vymetená“ Praha,  výlety, cvičení doma a trochu umění.

Za všechny zprávy, fotky, videa, různé legrácky a mnohá přání k Velikonocům děkuji a přeji vám pohodový a bezvirový týden.

Honza

 

10. dubna 2020

Všechny vás zdravím. Dnes dopoledne jsem prodloužil svoji vycházku na Žižkov - na Třešňovku. Šel jsem se podívat, zdali už rozkvetly třešně. Výsledek je ve fotopříloze. Kdo máte Třešňovku v dosahu, nebo se tam můžete bezpečně přepravit - neváhejte. Stromy jsou v plném květu - nemohl jsem se zprávičkou čekat do úterý. 

Honza

7. dubna 2020

Přátelé,

další týden našeho cvičení a vycházek na dálku je za námi. Kolik podobných týdnů nás ještě čeká nevíme. Vím, že na mysli neklesáte a „darovaný čas“ se snažíte smysluplně naplňovat. Alespoň z vašich mnoha zpráviček to vyzařuje. Dělá mi radost, že ani v jedné zprávě nebyl náznak rezignace, nebo dokonce zoufalství. Naopak! Vaše věty vyjadřují odhodlanost a naději, že všechno dobře skončí a ve zdraví se sejdeme v tělocvičně či na výšlapu do přírody.

Něco o tom, jak mi uběhl a jak jsem prožil týden. Uběhl kupodivu rychle. K dispozici mám docela dlouhý den (vstávám po šesté hodině a do postele ulehám okolo půl jedenácté) a přesto se mi mnohdy nepodaří splnit vše, co si naplánuji. Den dělím na čas, kdy se věnuji sobě (zábavě a koníčkům) a čas potřebný k „přežití“ (domácí práce). Kladnou stránkou současného stavu je, že času mám dostatek. Ráno, případně dopoledne, se jdu proběhnout, nebo věnuji čas intenzivnějšímu cvičení. Polední dobu, kdy sluníčko nejvíc hřeje, věnuji delším (cca dvouhodinovým) vycházkám. Mám štěstí, že bydlím v místě, kde je do přírody „skok“. Zalesněné stráně, rokle se skalami, louky s protékající řekou a spousta pěšinek, po kterých se lze procházet a pozorovat přírodu.

V Rokytce, nedaleko konečné tramvaje, párek volavek, vyhřívající se divoké kachny, které mi dovolily přiblížit se na dva metry, systematická likvidace nepůvodních akátových porostů (množství metrových pařezů), rozsáhlá těžba dřeva - převážně dubů, lip a borovic - v tak malých lesích mne překvapila, fotky probouzející se přírody, skal a bohužel i ošklivých míst - skládek a tábořišť bezdomovců. Jen u kaštanů ve vilové čtvrti jsem zaznamenal počátek květenství – pootevřené pupeny. I tak je v přilehlých lesích mnohé k vidění. Zazelenaly se a rozkvetly různé křoviny a v podrostu a u cest kvete jarní květena. Plochy fialových i zplanělých bílých fialek, stovky modřenců, barvínek a další. Jiné je to v zahrádkářských koloniích, „přilepených“ na tyto lesíky. Zde je k vidění pestrá paleta jarních, zahradních květin. Myslím, že nastávající týden, kdy má být slunečno a teplo, se jaro ukáže v plné kráse. Sluníčko již probudilo hmyz. Denně vídám čmeláky a včelky, v prachu cestiček se prohánějí mravenci, probudily se i ploštice, jejichž nápadné červené kabátky s černými tečkami jsou snad všude. Nejvíce mne překvapil počet motýlů, které jsem zahlédl při dnešní procházce (bylo teplo +18 oC). Nejprve to byl žluťásek. Za malou chvilku se nad cestičkou třepotala babočka paví oko a potom ještě další motýl, kterého neumím určit. Mohl bych toho o svých procházkách napsat ještě mnoho. I tak jsem to přehnal! A to vám k tomu povídání ještě přikládám několik fotek. Cvičte, choďte, dívejte se kolem sebe, zajímavosti dokumentujte a napište mi o tom. Těším se.

Pravidelně cvičte - pokud by vám chyběla inspirace, zde najdete nově natočená videa našich cvičitelů - určitě si vyberete. Všechna videa jsou inspirativní. Já žádné cvičení na videu nemám.

Moc vás všechny zdravím přeji vám klidné, krásné velikonoční svátky a hodně zdraví.

Honza

31. března 2020

Přátelé,

ozývám se po týdnu ze „samovazby“ a všechny vás srdečně zdravím.

První týden dálkového cvičení a vycházek máme za sebou. Potěšila mne vaše reakce. Postupně se ozvalo, a k této akci připojilo, 39 účastníků. Napsali jste mi o tom, jak doma cvičíte, jak denně vyrážíte na procházky, poslali jste mi hodně fotografií jarní přírody a také množství odkazů na cvičení – videa z internetu apod. Usoudil jsem, že by bylo „nošení dříví do lesa“, kdybych vám pokaždé dával  instrukce, co máte doma cvičit.  Zůstaneme proto u toho, o čem jsem se zmínil posledně – cvičit pravidelně a snažit se o protažení celého těla. Procházky, pokud máte vhodné podmínky, neomezujte.

Také jsem slíbil, že napíši něco o tom, jak jsem prožil týden já. Jsem díkybohu zdráv. Nejen tento týden, ale od počátku, kdy nás postihla všestranná omezení, si osobní čas, který mi byl tímto opatřením darován, nesmírně užívám. Povedlo se mi přečíst několik knížek, na jejichž přečtení jsem se dlouho chystal. Bez problémů nacházím ráno čas na ranní proběhnutí v nedalekém lesíku a odpolední hodinovou procházku a samozřejmě na trochu cvičení. Přiznávám se, že mi chybí přímý kontakt s lidmi, ale zároveň mne to přivedlo k dlouho odkládanému zavolání členům širší rodiny, přátelům a známým. Také kontakt s vámi, čtení vašich zpráviček a prohlížení zaslaných fotografií, byl pro mne osvěžující.

Omlouvám se, že nemohu odepsat všem.

Pokračujte, prosím, v posílání konkrétních zpráviček o vašich aktivitách.

Honza

27. března 2020

Milí přátelé, 

potěšilo mne, že jste na moji výzvu k současné mimořádné  situaci, kdy nemůžeme společně cvičit ani vyrážet do přírody, reagovali obratem a ve vašich odpovědích jsem si mohl přečíst o vašich aktivitách, cvičeních a vycházkách. To je přesně to, co jsem od vás očekával.

Rád bych, abychom spolu neztratili kontakt a na dobu, kdy se nebudeme moci stýkat, si vybudovali mezi sebou jakýsi informační most dálkového toulání, protahování a cvičení. Jak si to představuji? Jednou týdně, budu se snažit v úterý, vám napíši pár řádek o svých aktivitách a zároveň se pokusím popsat vám nějaká cvičení či doporučení vycházek.

Jedno doporučení vám dám hned. Chodíte nakupovat do obchodu nejkratším směrem? Změňte trasu! Prodlužte si ji co možná nejvíc a teprve s nákupem se vracejte tou nejkratší cestou.

K našemu písemnému styku - nepište dlouhé zprávy, doplňujte je třeba fotkou, zmiňte se o svém pravidelném cvičení. Mám velkou prosbu -neposílejte mi žádné politické komentáře. Ani jiné, vámi neověřené, zprávy. Vše ostatní mne zajímá. 

Přeji klidnou mysl a zdraví.

Honza

24. března 2020

Přátelé,

všechny vás srdečně zdravím. Vir - COVID 19 - nás vyhnal z tělocvičen. I společné vycházky do přírody si za dané situace musíme odříct. Nikdo neví, jak dlouhá přestávka nás čeká. Já vím, že dodržujete pokyny související s virovou pandemií, které především pro nás, dříve narozené, znamenají mnohá omezení. To ale přece neznamená, že přestaneme cvičit, zanecháme všech aktivit a zavřeme se doma. To by byla velká chyba! Doufám, že dosud žádný z vás vážně neonemocněl a že vám nic nebrání v tom, abychom společně navázali na pohybové aktivity, které jsme byli nuceni na čas přerušit. Budeme se jim věnovat trochu jinak – individuálně.

Pro imunitní systém, který je pro nás v současné situaci nesmírně důležitý, je prvořadé udržovat co nejlepší fyzickou kondici a psychickou pohodu. Jedno ani druhé v lékárně nekoupíme. Proto vám doporučuji zařadit do svého denního programu pravidelné cvičení a vycházky.

Cvičení

Věřím, že mnozí doma cvičíte pravidelně, bez ohledu na současnou pandemii, o přínosu cvičení pro váš organizmus jste nikdy nepochybovali a moje upozornění čtete s lehkým úsměvem. Také ale vím, že značná část cvičenek se přiznává, že se doma ke cvičení nedokáže přinutit. Nastal čas, v zájmu svého zdraví, takové chování přehodnotit.

K tomuto bodu jen několik pokynů:

Vycházky

Rady, které dostáváme prostřednictvím sdělovacích prostředků, jsou někdy protichůdné – nechoďte z domova – choďte na vycházky na zdravý vzduch. Jsem přesvědčen, že denní, alespoň hodinová procházka, je pro náš organizmus nepostradatelná. Nevím, kde bydlíte, nevím, jaké možnosti procházek se ve vašem okolí nabízejí. Neměli byste vyhledávat procházky, kde je předpoklad neustálého potkávání s ostatními chodci. K přesunu do míst plánované vycházky, pokud možno, nepoužívat veřejnou dopravu. Pokud ji použijete, doporučuji dobu mimo dopravní špičku, kdy jsou vozy téměř prázdné. V dopravních prostředcích striktně dodržujte hygienické pokyny stanovené pro období pandemie. Přednostně byste měli chodit sami. Případně ve dvojici s někým, s kým jste běžně ve styku (rodina, děti, spolubydlící osoby). Důsledně dbejte na ochranu rouškou a udržujte její bezinfekčnost.

Můžete si zvolit svoji vycházkovou trasu a chodit jí denně. Nebo vycházková místa střídat. Zde si dovolím pár míst, která jsou v Praze a jsou rozhodně pro procházky vhodná.

Chuchelský háj – od kostela sv. Jana Nepomuckého je krásná vyhlídka na Prahu. (z Barrandova pěšky).

Barrandovská stráň nad Prokopským údolím a Prokopské údolí (z Barrandova pěšky)

Oblast dostupná ze Zbraslavi – přírodní rezervace Šance – Točník –Modřanská rokle – lesní procházky v Hodkovičkách – v dosahu z Braníka

Šárka – obrovská oblast pro denní procházky – z mnoha míst dostupná pěšky - pokaždé jinak (vím, že znáte lépe než já)

Bílá hora - obora Hvězda – nabízí mnoho alternativních tras – z mnohých míst dostupná pěšky

Letenské sady – vyhlídkové terasy s pohledem na Prahu

Les Lehovec s vyhlídkovou věží Doubravka – přiléhající oblast Rokytky lesíku Smetanka

Meandry Rokytky v Hloubětíně – několik tras

Třešňovka – ze Žižkova, Vysočan, Hloubětína - pěšky

Dolnopočernický rybník – lesíky a další velké rybníky

Klánovice – největší pražské lesy

Les Krejcárek – mezi Ohradou a Balkánem - Žižkova, Vysočan, Hloubětína - pěšky

Vítkov – tunel - park a památník- Žižkova, Vysočan, Hloubětína - pěšky

Drahanská rokle

Milíčovsko-Kunratický les – dostupný z mnoha stran- prochází zde mnoho cest, pěšinek

Stromovka – netřeba komentář – lehce dostupná z řady míst – velký prostor k vycházkám

Kinského zahrada - cestičky- vyhlídky mnohé zajímavosti k vidění

Petřín – asi dost frekventovaný i za dnešního stavu ??

Cibulka - les protkaný upravenými cestami a cestičkami

Ďáblický / Čimický háj – skalní vyhlídka u hvězdárny astronomického kroužku Ďáblice

Hostivařský lesopark – Hostivařská přehrada – cesty kolem botiče třeba až do Průhonic

Botanická zahrada – vnější areál

Olšanské hřbitovy, včetně pravoslavné části – rozlehlé prostory- procházka mezi vzrostlými stromy a náhrobky s mnoha uměleckými díly

Téměř všechna tato místa jsme již při svých vycházkách v minulých letech navštívili a tak předpokládám, že ať si vyberete cokoliv, tak nezabloudíte. Mnohá jsou dostupná pěšky (u všech jsem to nepsal).

Teď něco stejně důležitého. Říká se tomu zpětná vazba. Dost mi záleží na tom, abych věděl, zda jste si moji výzvu vzali k srdci. Napište mi, prosím, jak se „perete“ se cvičením, jestli chodíte nad vycházky a kam. Moc byste mne potěšili nějakou fotkou a zprávičkou o vašich aktivitách.

Já chodím každý den a docela dost fotím odcházející zimu a přicházející jaro. Něco z toho vám pošlu.

Mějte se, smějte se a mějte se!!

Honza

© 2008 - 2022 Senior fitnes z. s. Všechna práva vyhrazena. Design by Vojtěch Blechta