Sportovně relaxační pobyty ve Střelských Hošticích

 

2023

Podzimní termín zájezdu už je naplněn.

leták ke stažení 2023

 

2022

 

leták ke stažení - podzim

leták ke stažení - jaro

Poděkování - duben 2022

"Dozvěděla jsem se od kamarádky z Petřin, že SF pořádá o Velikonocích pětidenní pobyt se cvičením ve Střelských Hošticích. Nabídka mě natolik zaujala, že jsem se rozhodla zúčastnit se i přesto, že jsem se hlásila sama a nikoho jsem tam neznala. 
Od samého začátku jsem byla ráda, že jsem jela, protože jsem tam poznala partu skvělých děvčat a našli se i prima muži, kteří nás o Velikonočním pondělí "vyšupali" pro zdraví. Prostě to nemělo chybu.
Cvičení pod vedením našich skvělých lektorek Irenky a Marušky bylo náročné, ale byl i čas na to, abychom se zasmáli, a to nás rychle sblížilo. Ubytování v chatičkách bylo trochu těsné pro pět žen, ale protože jsme byly úžasná parta, i to jsme si dovedly užít v pohodě. Nakonec i jídlo bylo velmi chutné a bylo ho hodně.
Věřím, že tohle povídání je za nás za všechny, kteří jsme se zúčastnili. Poděkování všem, kteří pro nás seniory tyhle prima akce pořádají, a už se těšíme na podzimní pobyt."
Jiřina Procházková

 

 

2021

pozvánka

Po vynucené roční pauze, způsobené coronavirovou epidemií, zorganizoval Senior fitnes z.s. opět sportovně relaxační pobyt v jižních Čechách poblíž Strakonic.

Stejně jako v minulých letech byl o zdravotně kondiční cvičení ve Střelských Hošticích velký zájem. Počet zájemců byl větší než nabízená kapacita. Vzhledem k současné „covidové situaci“, nutnosti prokázání bezinfekčnosti očkováním a náhlému onemocnění, byl konečný počet účastníků 53 osob.

Pobyt byl tentokrát o jeden den delší. Probíhal od neděle 24. do pátku 29. října 2021. Pohodlným dálkovým autobusem jsme odjeli v neděli v 9 hod. z autobusového terminálu Zličín. Cesta probíhala bez problému. Krajina, kterou jsme za krásného slunného dopoledne projížděli, nabízela přírodní kulisu nasycenou barvami podzimu. Na místo do areálu DDM HM Prahy ve Střelských Hošticích jsme dojeli za necelé dvě hodiny. Od zaměstnankyně kuchyně (byla neděle, vedoucí se dostavila později) jsem převzal a podle připraveného rozpisu rozdal klíče od dvou garsonek a deseti chat. Vzhledem k původní nevyužité ubytovací kapacitě (covid, náhlá nemoc) došlo jen k malým přesunům. Vždy ve prospěch ubytovávaných (v ložnici místo třech bylo možné ubytovat dva).

Obec Střelské Hoštice leží v Jihočeském kraji. Je rozprostřena po obou březích řeky Otavy, asi na půl cesty mezi městy Strakonice a Horažďovice. Součástí obce je velký areál DDM HMP, kde jsme byli ubytováni v šestilůžkových chatičkách, vybavených dvěma pokojíky po třech lůžkách, malou kuchyňkou a hygienickým zařízením. V hlavní budově (pavilonu) se nachází jídelna, učebny, šatny, prostorná aula, široká chodba s pingpongovými stoly a další ubytovací prostory. Dvě prostorné učebny jsou mimo hlavní budovu. K dispozici jsou i travnaté plochy a fotbalové a tenisové hřiště. Pro naše cvičení nám posloužila jedna z venkovních učeben (cvičitelka Dana Drmelová) a sál (bývalá jídelna), který nám posloužil jako tělocvična (cvičitel Honza Šiml). Každý z cvičitelů nabídl trošku jiný obsah – Honza spíš klidnější, zdravotně kondiční cvičení (strečink a posilování) a Dana kondiční cvičení s dynamičtějšími prvky.

Denní program – snídaně v 8.00 až 8.30 hod. Poté následovaly u každého cvičitele dvě cvičební hodiny (9-10 a 10–11 hod), kterých se, podle zájmu o obsah cvičebních hodin, mohlo účastnit a vystřídat všech 53 osob. Cvičení končilo po jedenácté hodině. Na odpočinek před obědem, který se podával ve 12.00 až 12.30 hod., byl dostatek času. Dokonce i na ping pong.

Příjemné podzimní počasí nám umožnilo vyjít denně do přírody. Dokonce již v neděli odpoledne, krátce po příjezdu, jsme absolvovali malou procházku na dva kilometry vzdálenou vyhlídku nad řekou Otavou.

Užili jsme si krás podzimní krajiny v okolí „zlatonosné Otavy“, kde jsme sice zlato nerýžovali, ale prošli se alespoň po pěšinkách pozlacených spadaným listím. Kromě organizovaných výšlapů, v rámci našeho vycházkového programu, si někteří účastníci obohatili poznávání okolí individuálními „výpady“ do okolí – hrad Rábí, Svaté kameny apod. Krajina, řeka, barvy listí, mlhavá rána a prosluněná odpoledne – co víc jsme si mohli přát!

Návraty z vycházek bývaly po 17. hod., kdy se již stmívalo. Večeře se podávala v18.00 až 18.30 hod. Třetí, večerní cvičení, probíhalo na obou cvičebních místech od 19.15 do 20.15 hod. Zbývající čas do „večerky“ byl po nejvíce věnován individuálním přátelským posezením v chatičkách, procházkám v areálu či pingpongovému turnaji, který iniciativně zorganizoval Eda.

Poslední den před našim odjezdem, ve čtvrtek, jsme se sešli všichni na přátelském posezení. Zpívalo se, povídalo i trochu tančilo. Večer, při kterém vznikala a upevňovala se nová přátelství. Alespoň si to myslím.

Hoštice jsme opustili v pátek v 9.00 hod a ve zdraví dorazili do Prahy v 10.45 hod. Po srdečném vzájemném loučení jsme se rozjeli do svých domovů.

Na závěr děkuji všem účastníkům za kázeň a přátelské chování, které jsou při takových akcích předpokladem dobrých konců. Honza

Mějte se fajn a snad to příští rok zopakujeme.

Honza Šiml

 

 

2020

pozvánka

Akce se z důvodu covidové epidemie neuskutečnila.

 

2019 - podzim

pozvánka

Pobyt ve Střelských Hošticích byl stanoven na týden od 28.10 do 1.11.2019. Ještě v den odjezdu slibovala předpověď počasí prudké ochlazení, deštivo a dokonce ranní mrazy. Nebyla to dobrá vyhlídka! v den státního svátku (28.10.2019) odjelo, autobusem či vlastními auty, 51 zájemců o týdenní zdravotně kondiční pobyt ve Střelských Hošticích.

Obec Střelské Hoštice leží v Jihočeském kraji. Je rozprostřena po obou březích řeky Otavy, asi na půl cesty mezi městy Strakonice a Horažďovice. Součástí obce je velký areál školy v přírodě, kde jsme byli ubytováni v šestilůžkových chatičkách, vybavených dvěma pokojíky po třech lůžkách, malou kuchyňkou a hygienickým zařízením. V hlavní budově – pavilonu – se nachází jídelna, učebny, šatny, prostorná aula, široká chodba s pingpongovými stoly a další ubytovací prostory. Dvě prostorné učebny jsou mimo hlavní budovu. K dispozici jsou i travnaté plochy, fotbalové a tenisové hřiště.

Pro naše cvičení nám posloužila jedna z venkovních učeben (cvičila Dana Drmelová) a podkrovní prostor herny (cvičil Jan Šiml). Každý z cvičitelů nabídl trošku jiný obsah: Honza - klidnější protahování a posilování a Dana dynamičtější prvky, které obohatila cvičením na velkých míčích.

Denní program byl následující: po snídani v 8:00 až 8:30 hod. následovaly u každého cvičitele dvě cvičební hodiny, ve kterých se, podle zájmu o obsah cvičebních hodin, vystřídalo všech 51 účastníků. Cvičení končívalo po jedenácté hodině. Na odpočinek před obědem, který se podával ve 12 hod., byl dostatek času. Dokonce i na pin-pong. V úterý, ve středu i ve čtvrtek jsme absolvovali odpolední vycházky podél řeky Otavy. Přivítala nás krása podzimní krajiny, řeka a počasí, které bylo navzdory předpovědi dobré. Po ránu mlhavé, někdy slunečné, jindy nad námi pluly nízké mraky. Dešťové kapky se nedostavily, a to bylo pro naše výpravy podstatné. Trasy a poznatky z vycházek popíši jinde. Návraty z vycházek bývaly před 17. hod., kdy se již stmívalo. Večeře se podávala v 18 hod. a od 19 hod. následovala jedna lehčí cvičební hodina.

V úterý a ve čtvrtek jsme se sešli všichni, jednou v aule a podruhé v učebně, na přátelském posezení, které vyšperkoval František Chaloupka vynikající hrou na harmoniku. Zde musím přidat ještě nejednu větu o jeho výkonu. Vydržel hrát tři hodiny bez odpočinku přesto, že měl za sebou tři hodiny cvičení a čtrnáctikilometrovou vycházku. Potěšil nás širokou nabídkou českých, moravských i slovenských národních písniček, po kterých přišly na řadu Hašlerovy a hospodské šlágry. Nakonec následovaly písničky šedesátých let. Harmonika a zpěv obohatily večer, při kterém vznikala a upevňovala se nová přátelství. Alespoň si to myslím.

Poslední den jsme ještě obohatili o návštěvu místního vorařského muzea. Muzeum jsme navštívili v 10 hod. Provázela nás průvodkyně amatérka, pracovnice místního úřadu, která zná obec a kraj, ve kterém žije, a do svého podrobného vyprávění dávala celé srdce. Bohužel jsem ji musel poprosit o urychlení a zkrácení výkladu. Autobus, který nás měl odvést do Prahy, na nás již čekal v areálu. Ve zdraví jsme dojeli do Prahy ve 13:30 hod. a po srdečném vzájemném loučení se rozjeli do svých domovů.

Na závěr děkuji všem účastníkům za kázeň a přátelské chování, které jsou při takových akcích předpokladem dobrých konců. Také děkuji Petru Šedovi za průběžné dokumentování našich aktivit a těším se na foto i video.

Honza Šiml

 

 

2019 - jaro

Náš pobyt se vydařil po všech stránkách. Přálo nám počasí, cvičili jsme 3x denně (ráno v trávě naboso), dokonce jsme se koupali v řece Otavě přímo v areálu chatiček. Chutné jídlo 5x denně nám dodávalo potřebnou energii.

Zvládli jsme i menší výlety po okolí. Program byl opravdu nabitý. Chtělo by to aspoň týdenní pobyt, abychom se stihli podívat třeba i do Horažďovic, Strakonic, …

Cesta z Prahy do místa se trochu zkomplikovala, protože pan řidič si dal do navigace jen "Hoštice". Do Střelských Hoštic jsme tak dorazili se zpožděním, ale cestu jsme si zpestřili prohlídkou vesničky Zdeňka Trošky. Navrhujeme tuto trasu příště opakovat :)

cvičitelky Irena Vaňková a Marie Bulínová

 

2018 - podzim

Informace o pobytu ve Střelských Hošticích

Pobytu se zúčastnilo 32 osob vč. cvičitelů. Cesta perfektním autobusem trvala necelé dvě hodiny. Ubytovali jsme se v chatičkách (vždy dvě dvojice), naobědvali se a ve 14 h jsme se sešli v aule, kde jsme se seznámili s provozními, bezpečnostními a požárními pravidly areálu, rozvrhem stravování a naším programem na následující dny, který obsahoval rozvrh cvičení a vycházek.

Se souhlasem všech přítomných jsme zahájili cvičení v pondělí v 16 h. Vzhledem k velkému počtu cvičících jsme se rozdělili na dvě skupiny. Týž den jsme cvičili i večer od 19:30 do 20:30 h.

Program další dny probíhal program následovně:

Kombinace cvičení a vycházek se mimořádně osvědčila. Denně jsme v přírodě nachodili dost kilometrů a přesto byla i večerní cvičení plně obsazena. Výše uvedený režim dne se povedlo dodržovat po celou dobu pobytu. Přestávky mezi jednotlivými společnými aktivitami si jednotlivci (nebo menší skupiny) vyplňovali odpočinkem na sluníčku či procházkami v blízkém okolí a v krásně upraveném areálu.

Pěší výlety do okolí:

V úterý 16.10. jsme vyšli ze Střelských Hoštic po toku řeky Otavy do 6,5 km vzdálené obce Katovice. Po krátkém odpočinku se polovina účastníků vrátila stejnou cestou do Hoštic a absolvovali tak čtrnáctikilometrovou procházku krásnou, prosluněnou krajinou. Zbývající výletníci, kteří se spokojili se sedmikilometrovou procházkou, si v Katovicích počkali na autobus do Hoštic. Důležité bylo, že si všichni užili krásné přírody kolem řeky Otavy a vychutnali si vůni začínajícího podzimu.

Ve středu 17.10. (za stejně krásného počasí) jsme vyrazili na vycházku opačným směrem, proti toku Otavy - do Horažďovic. Opět jsme se rozdělili na dvě skupiny. Asi polovina se svezla do Horažďovic autobusem, druhá skupina šla pěšky. Na náměstí v Horažďovicích se obě skupiny sešly u cukrárny. Po prohlídce starého města a malém občerstvení jsme se všichni vydali zpět podél toku Otavy do Střelských Hoštic. Skupina, která šla obě cesty pešky, si částečně trasu cesty zpět změnila. Prošli jsme se k poutnímu místu (kapli sv. Jáchyma a sv. Anny) a potom zpět na původní trasu, kde se obě skupiny setkaly. Délka vycházky byla pro obě skupiny obdobná jako v úterý – 13 km, resp. 6,5 km.

Ve čtvrtek 18.10. jsme (opět za nádherného počasí) vyrazili v menší sestavě (12 osob) dál od řeky na okružní procházku lesem (8 km). Začátek trasy vede bohužel po silnici (nebo podél) Hoštice-Horažďovice, která je velice frekventovaná. Procházka v tomto úseku (asi 1 km) je stresující. Po odbočení na polní cestu jsme se dostali do klidného prostředí, převážně dubového lesa, kterým jsme se prošli tam a zpět. Kromě několika hub jsme si v jabloňové aleji nasbírali velice dobrá jablíčka. (Ležely jich tam v trávě metráky!!) Ostatní, co organizovanou vycházku vynechali, také nelenili a zvolili si procházku podle chuti a svých schopností. I ti si užili krásné odpoledne.

Další program:

Po předchozí dohodě s pracovnicí místního úřadu jsme měli možnost prohlídnout si muzeum řeky OTAVY. Návštěvy se zúčastnilo se 27 osob.

 

Účastníci byli velmi spokojeni jak s místem pobytu a poskytnutými službami, tak s celým programem a přátelskou atmosférou, která zde panovala. Mnozí se vyjádřili, že by se podobných akcí opět rádi účastnili.

cvičitelé Jan Šiml a Dana Drmelová

 

Fotogalerie

 

2018 - jaro

 

© 2008 - 2023 Senior fitnes z. s. Všechna práva vyhrazena. Design by Vojtěch Blechta