Sportovně relaxační pobyty ve Střelských Hošticích

Zájezd je vyprodán!

Již čtvrtým rokem organizuje Senior fitnes z.s. sportovně relaxační pobyt v jižních Čechách poblíž Strakonic. Po vynucené pauze je tu podzimní pobyt.

 

 

2020

 

2019 - podzim

pozvánka

Pobyt ve Střelských Hošticích byl stanoven na týden od 28.10 do 1.11.2019. Ještě v den odjezdu slibovala předpověď počasí prudké ochlazení, deštivo a dokonce ranní mrazy. Nebyla to dobrá vyhlídka! v den státního svátku (28.10.2019) odjelo, autobusem či vlastními auty, 51 zájemců o týdenní zdravotně kondiční pobyt ve Střelských Hošticích.

Obec Střelské Hoštice leží v Jihočeském kraji. Je rozprostřena po obou březích řeky Otavy, asi na půl cesty mezi městy Strakonice a Horažďovice. Součástí obce je velký areál školy v přírodě, kde jsme byli ubytováni v šestilůžkových chatičkách, vybavených dvěma pokojíky po třech lůžkách, malou kuchyňkou a hygienickým zařízením. V hlavní budově – pavilonu – se nachází jídelna, učebny, šatny, prostorná aula, široká chodba s pingpongovými stoly a další ubytovací prostory. Dvě prostorné učebny jsou mimo hlavní budovu. K dispozici jsou i travnaté plochy, fotbalové a tenisové hřiště.

Pro naše cvičení nám posloužila jedna z venkovních učeben (cvičila Dana Drmelová) a podkrovní prostor herny (cvičil Jan Šiml). Každý z cvičitelů nabídl trošku jiný obsah: Honza - klidnější protahování a posilování a Dana dynamičtější prvky, které obohatila cvičením na velkých míčích.

Denní program byl následující: po snídani v 8:00 až 8:30 hod. následovaly u každého cvičitele dvě cvičební hodiny, ve kterých se, podle zájmu o obsah cvičebních hodin, vystřídalo všech 51 účastníků. Cvičení končívalo po jedenácté hodině. Na odpočinek před obědem, který se podával ve 12 hod., byl dostatek času. Dokonce i na pin-pong. V úterý, ve středu i ve čtvrtek jsme absolvovali odpolední vycházky podél řeky Otavy. Přivítala nás krása podzimní krajiny, řeka a počasí, které bylo navzdory předpovědi dobré. Po ránu mlhavé, někdy slunečné, jindy nad námi pluly nízké mraky. Dešťové kapky se nedostavily, a to bylo pro naše výpravy podstatné. Trasy a poznatky z vycházek popíši jinde. Návraty z vycházek bývaly před 17. hod., kdy se již stmívalo. Večeře se podávala v 18 hod. a od 19 hod. následovala jedna lehčí cvičební hodina.

V úterý a ve čtvrtek jsme se sešli všichni, jednou v aule a podruhé v učebně, na přátelském posezení, které vyšperkoval František Chaloupka vynikající hrou na harmoniku. Zde musím přidat ještě nejednu větu o jeho výkonu. Vydržel hrát tři hodiny bez odpočinku přesto, že měl za sebou tři hodiny cvičení a čtrnáctikilometrovou vycházku. Potěšil nás širokou nabídkou českých, moravských i slovenských národních písniček, po kterých přišly na řadu Hašlerovy a hospodské šlágry. Nakonec následovaly písničky šedesátých let. Harmonika a zpěv obohatily večer, při kterém vznikala a upevňovala se nová přátelství. Alespoň si to myslím.

Poslední den jsme ještě obohatili o návštěvu místního vorařského muzea. Muzeum jsme navštívili v 10 hod. Provázela nás průvodkyně amatérka, pracovnice místního úřadu, která zná obec a kraj, ve kterém žije, a do svého podrobného vyprávění dávala celé srdce. Bohužel jsem ji musel poprosit o urychlení a zkrácení výkladu. Autobus, který nás měl odvést do Prahy, na nás již čekal v areálu. Ve zdraví jsme dojeli do Prahy ve 13:30 hod. a po srdečném vzájemném loučení se rozjeli do svých domovů.

Na závěr děkuji všem účastníkům za kázeň a přátelské chování, které jsou při takových akcích předpokladem dobrých konců. Také děkuji Petru Šedovi za průběžné dokumentování našich aktivit a těším se na foto i video.

Honza Šiml

 

 

2019 - jaro

Náš pobyt se vydařil po všech stránkách. Přálo nám počasí, cvičili jsme 3x denně (ráno v trávě naboso), dokonce jsme se koupali v řece Otavě přímo v areálu chatiček. Chutné jídlo 5x denně nám dodávalo potřebnou energii.

Zvládli jsme i menší výlety po okolí. Program byl opravdu nabitý. Chtělo by to aspoň týdenní pobyt, abychom se stihli podívat třeba i do Horažďovic, Strakonic, …

Cesta z Prahy do místa se trochu zkomplikovala, protože pan řidič si dal do navigace jen "Hoštice". Do Střelských Hoštic jsme tak dorazili se zpožděním, ale cestu jsme si zpestřili prohlídkou vesničky Zdeňka Trošky. Navrhujeme tuto trasu příště opakovat :)

cvičitelky Irena Vaňková a Marie Bulínová

 

2018 - podzim

Informace o pobytu ve Střelských Hošticích

Pobytu se zúčastnilo 32 osob vč. cvičitelů. Cesta perfektním autobusem trvala necelé dvě hodiny. Ubytovali jsme se v chatičkách (vždy dvě dvojice), naobědvali se a ve 14 h jsme se sešli v aule, kde jsme se seznámili s provozními, bezpečnostními a požárními pravidly areálu, rozvrhem stravování a naším programem na následující dny, který obsahoval rozvrh cvičení a vycházek.

Se souhlasem všech přítomných jsme zahájili cvičení v pondělí v 16 h. Vzhledem k velkému počtu cvičících jsme se rozdělili na dvě skupiny. Týž den jsme cvičili i večer od 19:30 do 20:30 h.

Program další dny probíhal program následovně:

Kombinace cvičení a vycházek se mimořádně osvědčila. Denně jsme v přírodě nachodili dost kilometrů a přesto byla i večerní cvičení plně obsazena. Výše uvedený režim dne se povedlo dodržovat po celou dobu pobytu. Přestávky mezi jednotlivými společnými aktivitami si jednotlivci (nebo menší skupiny) vyplňovali odpočinkem na sluníčku či procházkami v blízkém okolí a v krásně upraveném areálu.

Pěší výlety do okolí:

V úterý 16.10. jsme vyšli ze Střelských Hoštic po toku řeky Otavy do 6,5 km vzdálené obce Katovice. Po krátkém odpočinku se polovina účastníků vrátila stejnou cestou do Hoštic a absolvovali tak čtrnáctikilometrovou procházku krásnou, prosluněnou krajinou. Zbývající výletníci, kteří se spokojili se sedmikilometrovou procházkou, si v Katovicích počkali na autobus do Hoštic. Důležité bylo, že si všichni užili krásné přírody kolem řeky Otavy a vychutnali si vůni začínajícího podzimu.

Ve středu 17.10. (za stejně krásného počasí) jsme vyrazili na vycházku opačným směrem, proti toku Otavy - do Horažďovic. Opět jsme se rozdělili na dvě skupiny. Asi polovina se svezla do Horažďovic autobusem, druhá skupina šla pěšky. Na náměstí v Horažďovicích se obě skupiny sešly u cukrárny. Po prohlídce starého města a malém občerstvení jsme se všichni vydali zpět podél toku Otavy do Střelských Hoštic. Skupina, která šla obě cesty pešky, si částečně trasu cesty zpět změnila. Prošli jsme se k poutnímu místu (kapli sv. Jáchyma a sv. Anny) a potom zpět na původní trasu, kde se obě skupiny setkaly. Délka vycházky byla pro obě skupiny obdobná jako v úterý – 13 km, resp. 6,5 km.

Ve čtvrtek 18.10. jsme (opět za nádherného počasí) vyrazili v menší sestavě (12 osob) dál od řeky na okružní procházku lesem (8 km). Začátek trasy vede bohužel po silnici (nebo podél) Hoštice-Horažďovice, která je velice frekventovaná. Procházka v tomto úseku (asi 1 km) je stresující. Po odbočení na polní cestu jsme se dostali do klidného prostředí, převážně dubového lesa, kterým jsme se prošli tam a zpět. Kromě několika hub jsme si v jabloňové aleji nasbírali velice dobrá jablíčka. (Ležely jich tam v trávě metráky!!) Ostatní, co organizovanou vycházku vynechali, také nelenili a zvolili si procházku podle chuti a svých schopností. I ti si užili krásné odpoledne.

Další program:

Po předchozí dohodě s pracovnicí místního úřadu jsme měli možnost prohlídnout si muzeum řeky OTAVY. Návštěvy se zúčastnilo se 27 osob.

 

Účastníci byli velmi spokojeni jak s místem pobytu a poskytnutými službami, tak s celým programem a přátelskou atmosférou, která zde panovala. Mnozí se vyjádřili, že by se podobných akcí opět rádi účastnili.

cvičitelé Jan Šiml a Dana Drmelová

 

Fotogalerie

 

2018 - jaro

 

© 2008 - 2021 Senior fitnes z. s. Všechna práva vyhrazena. Design by Vojtěch Blechta