Fotbal v chůzi

úterý 12:00-14:00 h / Praha 6, tělocvična Tatranu Střešovice

Baví Vás fotbal, máte týmového ducha a je vám alespoň 50 let?

Máte jedinečnou příležitost. Doplňte naše řady a přijďte si zahrát FOTBAL V CHŮZI.

FAČR zahájila v roce 2017 propagaci fotbalu v chůzi, který je prioritně určený seniorům a jehož patronem je dlouholetý kapitán československé fotbalové reprezentace Jan Fiala. V rámci předváděcího turnaje došlo mj. i na první oficiální utkání Česka se Slovenskem na Strahově. Domácí tým složený z hráčů Seniorfitnes tenkrát prohrál 1:2.

Nové téma přednesl na tiskové konferenci Generální sekretář FAČR Rudolf Řepka dne 22. září 2017:  „Chceme se věnovat fotbalu v každém věku, aby byl fotbal přístupný pro všechny. Má být láskou na celý život. I proto rozjíždíme projekty jako je veteránský fotbal (40+) a nyní tedy i seniorský fotbal v chůzi.“

V roce 2018 uspořádala FAČR 1. ročník Mistrovství ČR ve fotbalu v chůzi. V krásném prostředí Strahovského stadionu si zahrálo sedm týmů. Turnaje se zúčastnilo hodně fotbalových osobností a funkcionářů FAČR. Jmenujeme aspoň trenéry Evu Haniakovou a Vítězslava Lavičku.
Jsme pyšní na to, že mistrem ČR je tým Inter Senior fitnes.

Z obou akcí přinášíme níže několik nádherných ukázek ze sportovního zážitku a pohybu.

Fotbal v chůzi je primárně určen seniorům, kteří by už vzhledem k věku či zdravotním a pohybovým problémům nemohli provozovat klasický fotbal. Hrají ho týmy s pěti hráči v poli a gólmanem na čtvrtině klasického hřiště s malými brankami a minimální hrací čas je 2x10 minut.

Pořádáme turnaje, kde si můžete svoji dovednost vyzkoušet.
Celá pravidla fotbalu v chůzi ke stažení zde.

 

Kontakty

Ing. Jan Měřička, mail: jan.mericka@seznam.cz, mobil: 605 233 517

Miroslav Rod, mail: miroslavrod@seznam.cz, mobil: 721 642 413

1. MČR fotbalu v chůzi - 21.9.2018

https://mujfotbal.fotbal.cz/mistrem-ve-walking-fotbalu-je-inter-letiste/a8632

 

Walking football - 22.9.2017

Walking football - 23.3.2018

Vítězství seniorů na turnaji v Mostě

Dne 23.3.2018 se náš fotbalový seniorský tým hrající fotbal v chůzi, v počtu 5 ti hráčů, zúčastnil na základě pozvání pana J. Houšky, turnaje v Mostě spolu s ještě dalšími 3 týmy.
S těmito týmy jsme se v turnajovém klání utkali a s celkovým score 19:7 se nám podařilo tento turnaj vyhrát a získat tak 1.místo. Celý turnaj se odehrál ve sportovním a přátelském ovzduší a dobrou reprezentací jsme si tak vytvořili i dobrý základ pro budoucí spolupráci se všemi, kteří tento turnaj absolvovali.

Za celý tým Mirek Zelinka

Fotbal v chůzi - Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy - 16.4.2018

© 2008 - 2018 Senior fitnes z. s. Všechna práva vyhrazena. Design by Vojtěch Blechta