Fotbal v chůzi

FAČR zahájila propagaci fotbalu v chůzi (walking fotbalu), který je prioritně určený seniorům nad 60 let a jehož patronem je dlouholetý kapitán československé fotbalové reprezentace Jan Fiala. V rámci předváděcího turnaje došlo mj. i na první oficiální utkání Česka se Slovenskem, které na Strahově domácí tým prohrál 1:2 a z kterého vám přinášíme pár nádherných ukázek ze sportovního zážitku a pohybu.


„Chceme se věnovat fotbalu v každém věku, aby byl fotbal přístupný pro všechny. Fotbal má být láskou na celý život. I proto rozjíždíme projekty jako je veteránský fotbal (40+) a nyní i tedy seniorský fotbal v chůzi,“ odstartoval nové téma na tiskové konferenci Generální sekretář FAČR Rudolf Řepka dne 22. září 2017


Ambicí asociace je nyní zjistit zájem o tento projekt a na základě následné analýzy vytvořit v roce 2018 celostátní turnajovou soutěž ve fotbalu v chůzi, jehož vrcholem by následně mohlo být oficiální  mistroství České republiky.


Fotbal v chůzi je primárně určen seniorům, kteří by už vzhledem k věku či zdravotním a pohybovým problémům nemohli provozovat klasický fotbal. Hrají ho týmy s pěti hráči v poli a gólmanem na čtvrtině klasického hřiště s malými brankami a minimální hrací čas je 2x10 minut.


Pokud hráč běží, nařídí proti jeho celku rozhodčí nepřímý kop a v případě opakovaného prohřešku ho může potrestat i kartou. Góly platí pouze zpoza brankového území, do kterého nesmí hráč z pole vkročit. V případě porušení pravidla bránícím hráčem je nařízena penalta.

Celá pravidla fotbalu v chůzi ke stažení zde.

 

Walking football - 22.9.2017

Walking football - 23.3.2018

Vítězství seniorů na turnaji v Mostě

Dne 23.3.2018 se náš fotbalový seniorský tým hrající fotbal v chůzi, v počtu 5 ti hráčů, zúčastnil na základě pozvání pana J. Houšky, turnaje v Mostě spolu s ještě dalšími 3 týmy.
S těmito týmy jsme se v turnajovém klání utkali a s celkovým score 19:7 se nám podařilo tento turnaj vyhrát a získat tak 1.místo. Celý turnaj se odehrál ve sportovním a přátelském ovzduší a dobrou reprezentací jsme si tak vytvořili i dobrý základ pro budoucí spolupráci se všemi, kteří tento turnaj absolvovali.

Za celý tým Mirek Zelinka

Fotbal v chůzi - Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlov - 16.4.2018

© 2008 - 2018 Senior fitnes z. s. Všechna práva vyhrazena. Design by Vojtěch Blechta