Kroužek PC

Kurzy v Kulturně komunitní centru Senior fitnes jsou zaměřeny na praktické ukázky využití různých digitálních a informačních technologií a služeb v praxi. Jedná se o kombinaci používání počítače nebo chytrého telefonu např. formou sdílení a zálohování fotografií, komunikační služby jako je facebook, skype, whatsapp, email. Možnosti využití offline map a turistických aplikací. V rámci semináře je možné zapůjčit pablety seniorTAB, kurzů se tedy mohou účastnit i zájemci, kteří nemají žádné chytré zařízení.

Pro koho je to určeno

Kurzy jsou určeny těm, kteří se chtějí naučit základy práce na svých zařízeních. Chtějí pochopit, jak funguje počítač, chytrý telefon a jak s nimi správně pracovat. Chtějí se naučit základy práce na internetu, v emailu a ve vyhledávači. Potřebují pomoci založit emailovou adresu a pracovat v ní. Chtějí umět sdílet, posílat a zálohovat fotky přes jeden účet a na více zařízeních. Zajímá je jak se bezpečně pohybovat na internetu a jaké jsou výhody a nevýhody nakupování přes internet. Chtějí být se svými přáteli např. na facebook nebo whatsapp.

Co je náplní kurzu

Účastník si osvojí základní orientaci v prostředí různých systémů, naučí se základní práci v používání internetové prohlížeče a vyhledávače, poštovní schránky, poslat email s přílohou a najít např. kontakt na lékaře na internetu. Bude se orientovat v problematice nakupování přes internet, instalace aplikací. Prostřednictvím vysvětlení fungování různých digitálních technologií, internetu a vyhledávače se účastník zbaví strachu z neznámého a objeví fascinující nový svět. Bude moci být v kontaktu se svými blízkými, společensky aktivní a bude moci zůstat déle ve svém přirozeném prostředí.

Fotografie

 

Tento kurz se koná v našem Kulturně komunitním centru chcete-li se ho zůčastnit, zavolejte nám na recepci , případně se u nás rovnou stavte!
© 2008 - 2018 Senior fitnes z. s. Všechna práva vyhrazena. Design by Vojtěch Blechta