DPZ Radlice - 24.11.2018

I přes nepříznivé počasí (chladno a déšť), které panovalo v sobotu dne 24. listopadu 2018, se „Den pro zdraví“, který se konal pod hlavičkou Senior fitnes (SF) v teple uvnitř areálu pod střechou SK Motorlet, vydařil. Jednotliví návštěvníci z řad seniorů (bylo jich celkem asi 200) odcházeli spokojení.

A co bylo k vidění? Hned po příchodu u stolku s lektorkou SF Alenou Novákovou si mohli zájemci vyzkoušet svoji bystrou paměť.

Ve velké tělocvičně probíhal od 9 hodin turnaj ve fotbale v chůzi. Účastnilo se ho sedm mužstev: Velká Ledčice, Golden Gato, Most, Teplice 1, Teplice 2, Senior fitnes, Senior fitnes tým.

V bazénu si mohli senioři zacvičit a protáhnout své tělo s lektorkami SF Petrou Holubovou a Karolínou Fomenkovou.

V prvním patře bylo možné si vyzkoušet svůj postřeh při hře Vrhni přesně! (házení kroužků na cíl). U vedlejšího stolečku představila lektorka Senior fitnes Kristýna Špinková produkty pro výživu a očistu těla ve formě zelené stravy.

Velmi zajímavou hru - unicurling, kterou si mohli senioři vyzkoušet a rozhýbat postupně celé tělo, předvedly členky Tatranu Střešovice. Unicurling je týmový halový sport, který vznikl již před dvaceti lety ve Švédsku. Hra je jednoduchá, mohou ji hrát úplně všichni, bez rozdílu věku a pohlaví (i handicapovaní, včetně vozíčkářů). Je to obdoba zimního curlingu na ledě. Principem hry je klouzáním po speciálním koberci dopravit kameny do vyznačeného kruhu. Čím jsou kameny blíže středu, tím více získává družstvo bodů. Soupeři si v tom takticky brání. K této pohybově nenáročné aktivitě není potřeba žádné speciální oblečení ani obutí. Lze jej hrát v prostorách restaurací, sportovních halách i hotelích, případně na upravených venkovních plochách.

Na závěr proběhlo klasické vyhlášení vítězů jednotlivých sportovních klání a jako milá drobnost i tombola.

Fotografie

© 2008 - 2021 Senior fitnes z. s. Všechna práva vyhrazena. Design by Vojtěch Blechta