DPZ Radlice - 16.11.2019

pozvánka

V sobotu 16. listopadu 2019 se ve sportovním areálu SK Motorlet Radlice uskutečnil již 19. Den pro zdraví se Senior fitnes, z. s. Akce, pravidelně pořádané již od roku 2009, se zúčastnilo cca 150 osob, kterým jsme opět připravili celou řadu sportovních, dovednostních a vzdělávacích disciplín.

Vše začalo již ráno pochodem nordic walking v nedalekém Prokopském údolí. Na výchozí místo, ke stanici metra Nové Butovice, přišlo 32 zájemců. Trasa, kterou připravila Mgr. Jitka Hlaváčková, vedla krátce okrajem sídliště a poté již přírodou, po údolních pěšinkách a cestách. Nebyla dlouhá (asi 3 km), ale dostatečně nám nahradila ranní rozcvičku. Počasí nám přálo. Sluníčko nás provázelo od samého rána a modrá obloha vydržela po celý den. Většina „pochodníků“ se svezla metrem na stanici Radlice a účastnila se dalšího bohatého programu v areálu radlického plaveckého bazénu.

V bazénu byly připraveny naše cvičitelky pro vedení zdravotního cvičení ve vodě. V přilehlých prostorách si návštěvníci mohli vyzkoušet např. hod kroužkem na cíl, unicurling (curling bez ledu) nebo třeba otestovat svou paměť.

V tělocvičně areálu Motorlet současně probíhal i neméně důležitý tradiční turnaj fotbalu v chůzi, kterého se zúčastnily čtyři týmy. Utkání se hrála 2x10 minut, a to vše ve dvou kolech. O dramatické momenty nebyla nouze. Ze všech zúčastněných si jen lepším skóre zajistil první místo tým SG Jílové, následovaly týmy Senior fitnes, Senior Teplice a Inter Senior fitnes.

Při akci jsme představili naše nové projekty - cvičení na židli a na lůžku (zaměřeno na osoby se sníženou pohyblivostí), Občanskou akademii Senior fitnes (celoživotní učení pro všechny zájemce bez věkového omezení) a seznámili jsme se s novou organizátorkou našich zájezdů do Itálie (pí. Petrou Buchalovou, manažerkou CK Quality tours). Ze závěrečné tomboly si každý z účastníků odnesl odměnu v podobě drobného či většího dárku.

Děkujeme tímto všem spoluorganizátorům akce za perfektně odvedenou práci. Společně se budeme těšit na další „Den pro zdraví“, který plánujeme na 25. dubna 2020 v areálu Žlutých lázní v Podolí. Současně si zaslouží velké poděkování MČ Praha 5, která se na této akci podílela finančně.

 

© 2008 - 2021 Senior fitnes z. s. Všechna práva vyhrazena. Design by Vojtěch Blechta