DPZ Aritma Praha - 13.9.2018

Podzimní Den pro zdraví, uskutečněný za finanční podpory MČ Prahy 6, se tentokrát konal v areálu sportu Aritmy Praha, Nad Lávkou 5, v Praze 6.

Akci zahájil a účastníky přivítal starosta Prahy 6 Mgr. Ondřej Kolář a vedoucí Senior fitnes, z.s. Mgr. Zdeněk Srba. Poté se již zúčastnění vydali do prostoru sportovišť zkoušet různé aktivity, v kterých si mohli i zasoutěžit o ceny. V oblibě byl opět pétangue, snag golf a kroket. Zájemci, včetně pana starosty, si vyzkoušeli střílení z luku. Zábavná byla rovněž jízda na koloběžkách a házení kroužky a srážení plechovek. Kdo se v házení rozcvičil, utkal se se soupeři ve finské hře mölkky. Na programu byly rovněž turnaje ve fotbalu v chůzi. Kdo se již nabažil sportování, mohl vyzkoušet malování na trička nebo si procvičit paměť při speciální stolní hře.

Vyvrcholením akce bylo vyhlášení nejúspěšnějších soutěžících, kteří obdrželi ceny od partnerů akce: Magistrát Hl. města Praha, Všeobecná zdravotní pojišťovna, Rohlik.cz, Bílinská Kyselka, Policie ČR. Jejich stánky bylo také možné v průběhu dopoledne navštívit.

Na úplný závěr sportovního dopoledne se mohli zájemci o Nordic walking zúčastnit pochodu s hůlkami pod vedením instruktora Senior fitnes, z.s. . Vycházka byla zakončena v Kulturně komunitním centru v Uralské ulici, Praha 6. Zde bylo připraveno občerstvení a účastníci se mohli informovat na činnost centra a eventuálně se přihlásit do zájmových kroužků.

Den se celkem vydařil, bylo slunečno i teplo, jen pár přeháněk kolem poledne, ale nikomu se zúčastněných to určitě nevadilo a nebylo vůbec na škodu. Zúčastněné ženy byly velmi aktivní a rády se zapojovaly téměř do všech aktivit, které byly v areálu připraveny a nakonec bylo vše zakončeno vyhlašováním vítězů s předáním i jednotlivých cen. Jen se domníváme, že např. taková lukostřelba, je pro nás děvčata, již v tomto pokročilém věku dosti namáhavá, vyžaduje to i vyvinutí značné fyzické síly v rukou při natažení tetivy a vystřelení jednotlivých šípů, i když musíme zcela objektivně říci, že instruktor měl se všemi (muži i ženy) velkou trpělivost při ukázce postoje a detailním vysvětlování. U ostatních aktivit, které pro nás byly připraveny, jsme si s radostí zavzpomínali všichni na naše mládí, které uteklo jako voda. Celá řada aktivit nás přiměla i k zamyšlení, upřímně a zvesela jsme se u jednotlivých aktivit i pobavili. Byli jsme všichni v docela pěkném prostředí a na čerstvém vzduchu. Cesta do areálu i zpět vedla opět zelení. Jen nám tam např. chyběla ukázka cvičení na židlích, která byla rovněž uvedena v letácích, ale bohužel se nekonala, škoda.

Celkově lze den pro zdraví hodnotit kladně a za vydařený.

S pozdravem Jiřina Machová

 

© 2008 - 2021 Senior fitnes z. s. Všechna práva vyhrazena. Design by Vojtěch Blechta